
Tegson har vært en viktig writer i graffitimiljøet i Bergen siden tidlig 2000-tall. Han har utviklet et unikt urbant kunstuttrykk som gjør graffiti piecene til Tegson umiddelbart gjenkjennelige. Hans univers av former og farger skiller ham ut som en av byens mest interessante og etterspurte graffitiartister.

Tegson er mest kjent for sin abstrakte stil, med flytende bobler i forskjellige former og farger. Det er alltid mye som foregår i Tegson sine piecer. Likevel er de abstrakte veggmaleriene ofte harmoniske med en rolig naturlig flyt.

I’m just a normal guy from the street who is lucky to be traveling the world and enjoying throwing paint around.
Tegson til soldmagny.com

Måten Tegson kaster maling på veggen, slik en kan se på linjene i denne piecen, har også blitt et varemerke. Hovedmotivasjonen hans for å lage graffiti på gaten er at kunsten da tilhører folk flest. Tegson føler en sterk frihet når han utøver sin street art.

I was taken into one of Bergen’s largest crews «The WC» which mean “wasting colors”. Little by little, step by step, I developed my own style, and I will never forget the people who built me up.
Tegson til soldmagny.com

One thought on “Unik urban graffiti fra Tegson”