Flygefisk sine festlige små paste up figurer danser med hjertens lyst i trappen ved Johanneskirken. Det er nok mange som savner «å gå ut og danse» i disse nedstengte koronatider. Da er det hyggelig med en påminner fra Flygefisk om at tiden for gatefester, dans og musikk vil komme tilbake.
Dansefesten til Flygefisk er en stilren og fargerik piece, som bruker luft, bevegelse og flere dimensjoner, for å få frem en artig situasjon.
Den ferske Flygefisk piecen er virkelig en humørspreder, og kunstneren bruker trafoboksen på en smart måte for å gi dansefesten en ekstra dimensjon. Figurenes fantastiske bevegelser og uttrykk vitner om at det står en erfaren illustratør bak gatekunstverket.
Tonje Froastad (Flygefisk), har brukt en lignende teknikk en gang tidligere. Da var det en herlig gjeng bergenske pingviner som var på bytur.
Flygefisk gjorde i løpet av fjoråret seg kjent for sine herlige og humørfylte paste up figurer, som alltid blir kjempepopulære når de dukker opp på gaten.
Annonse: Kjøp kunst fra lokale gatekunstnere
Skarpe farger og heftige bevegelser gjør denne piecen av Flygefisk til en real humørspreder.Trappen opp til Johanneskirken har blitt et av byens flotteste offentilge rom. Nå kan du nyte den siste piecen til Flygefisk på vei opp til Høyden.
«Girl with Balloon» er verdens mest siterte gatekunstverk, og motivet skaper ikke særlig entusiasme fra gatekunstinteresserte lengre. Men av og til er det på sin plass å bruke ikoniske kunstverk på nye måter. Korona pandemien påvirker oss alle veldig sterkt, og da fungerer ofte slike ikoner for å få frem […]